Nasze-chleby-1.png

O nas

logo MyCork

  MyCork Association jest jedną z najprężniej działających w Irlandii organizacją polonijną, obejmującą miasto i hrabstwo Cork.


Główne cele Stowarzyszenia MyCork to:

 *  integracja społeczności polskiej w Cork;

 *  szeroko pojęta informacja dotycząca codziennego życia w Irlandii, przepisów, prawa;

 *  integracja społeczności polskiej z irlandzką oraz innymi społecznościami zamieszkującymi hrabstwo;

 *  promowanie polskiej kultury i tradycji.

 


Historia Stowarzyszenia MyCork

Stowarzyszenie na początku swojej historii działało nieoficjalnie jako grupa osób chętnych do pomocy rodakom w trudnych sytuacjach.

Początki datowane na jesień 2005 roku sięgają czasów, kiedy w ramach prowizorycznego biura wolontariusze - korzystając z komputera w jednej z kawiarenek internetowych - pomagali w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Organizowano również wspólne wyjazdy rekreacyjne i turystyczne.

Działalność poszerzała się wraz z napływem nowych kreatywnych ludzi do Irlandii. Sprawność działania MyCork zawdzięcza Internetowi, który jest głównym źródłem informacji i komunikacji. Za pośrednictwem bardzo aktywnego forum, nowo przybyli mogą uzyskać wiele cennych informacji o tym jak żyć w Irlandii. Warto zaznaczyć, że na forum zarejestrowanych jest ponad 8 tysięcy użytkowników i napisano ponad 390 tysięcy wiadomości.


Działalność Stowarzyszenia MyCork

Stowarzyszenie MyCork ciągle się rozwija i poszerza swoją działalność. Jest najbardziej znaną organizacją imigrancką na terenie hrabstwa Cork, wiedza o naszej działalności powszechna jest także pośród wielu instytucji irlandzkich, a nasze logo jest łatwo rozpoznawalne na terenie całej Irlandii. Nadal rodzą się nowe plany i pomysły, rośnie ilość aktywnych członków, a wszystkie projekty MyCork cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i popularnością.

Jednym z najważniejszych projektów Stowarzyszenia MyCork jest prowadzenie własnego portalu mycork.org i forum: forum.mycork.org, na których Czytelnicy mogą wziąć udział w wielu konkursach systematycznie organizowanych przez nasze stowarzyszenie. Przeznaczamy do rozlosowania m.in. bilety do kina i wejściówki na występy znanych polskich artystów goszczących w Cork. Portal m.in. z lokalnymi informacjami jest często aktualizowany, jego statystyki odwiedzin nieprzerwanie rosną, a forum jest miejscem aktywnej wymiany informacji przez bardzo wielu aktywnych użytkowników.


Współpraca z innymi organizacjami

Stowarzyszenie MyCork udzieliło pomocy także innym stowarzyszeniom i organizacjom, oraz wsparło wiele projektów realizowanych przez osoby prywatne. M.in.

- wsparło Society of St.Vincent de Paul w Cork przeznaczając 500 euro na rzecz powodzian: http://kronikamycork.blogspot.com/2009/11/podziekowanie-od-society-of-st-vincent.html oraz 431,83 euro uzyskanych podczas Festiwalu Kultury Polskiej: http://kronikamycork.blogspot.com/2009/11/stowarzyszenie-mycork-wspiera-society.html

- pomogło w kweście na rzecz Sirius Arts Centre; irlandzkiego centrum sztuki powstałego w 1988 r. w Cobh i działającego na zasadach non - profit: http://kronikamycork.blogspot.com/2009/06/kwesta-na-rzecz-sirius-arts-centre-w.html i http://kronikamycork.blogspot.com/2009/05/kwesta-w-ronans-garden-w-cuskinny.html

- wspierało medialnie działania Kampanii Mama, Tata &... Myself?; m.in.: http://kronikamycork.blogspot.com/2009/04/wystawa-magic-illustrations.html

- wsparło medialnie i współfinansowało na łączną kwotę 600 euro "Piknik dla rodzin" i "Witaj Szkoło", organizowany przez "Centrum - Together";

- wsparło medialnie i za pomocą ufundowanych nagród polskie imprezy m.in. Polskie Karaoke: http://kronikamycork.blogspot.com/2009/07/polskie-karoke-w-cork.html - i wiele innych.

 


W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.